X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Twitter ‘Mavi Tik’ başvuruları için yeşil ışık yaktı

AnasayfaYazılarGenel MakalelerTwitter ‘Mavi Tik’ başvuruları için...

"Sesli okuma özelliği ile bu yazıyı sesli olarak dinleyebilrisiniz." SESLİ OKU SESLİ OKUMAYI DURDUR

Twitter, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada askıya aldığı Mavi Tik özelliğini yeni doğrulama süreçleriyle birlikte önümüzdeki yılın başlarında tekrardan aktif hale getirecek. Yeniden getirilecek bu özellik eskiden olduğu gibi sadece belirli bir zümreye ait olacak.

Twitter Mavi Tik özelliğini geri getiriyor

Twitter, Salı günü yaptığı açıklamasında yaklaşık 3 yıl önce askıya alınan Mavi Tik özelliğinin yenilenmiş şekilde 2021’in başında kullanıma sunacak. Doğrulama sisteminin bir çeşit geri bildirim yöntemiyle de entegre olacak. Firmanın yapmış olduğu duyuru, Haziran ayında uygulama araştırmacısı Manchun Wong’un şirketin yeni bir doğrulama sistemi oluşturduğunu öne süren raporunu da doğrulamış oldu.

Edinilen bilgilere göre özellikte herhangi bir değişiklik yapılmazsa, doğrulama için uygun olacak hesaplar arasında devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, eğlence, spor, aktivistler, organizatörler ve Twitter’ın toplum üzerinde etkisi olduğunu düşündüğü kişiler bundan faydalanacak. Taslağına buradan ulaşabileceğiniz özellikle ilgili politikanın 17 Aralık’ta yayınlanması bekleniyor. 

Öte yandan daha önce doğrulanmış olan ya da yeni doğrulanacak bir hesabın tiki elinden alınabilecek. Söz konusu hesabı doğrulanan bir kullanıcı, insanları gerçek kimlikleri konusunda yanıltmak için adını veya biyografisini değiştirirse Twitter, tiki alabilecek. Firma bunu da hizmet şartlarını ihlalle bağlayarak yapacak. 


cPanel Plesk Litespeed Cloudlinux Microsoft.net Comodo Visa/Master
ABONE OL
Top