X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Twitter bir özelliği kaldırıyor; bir diğerini geliştiriyor!

AnasayfaYazılarGenel MakalelerTwitter bir özelliği kaldırıyor; bi...

"Sesli okuma özelliği ile bu yazıyı sesli olarak dinleyebilrisiniz." SESLİ OKU SESLİ OKUMAYI DURDUR

Twitter daha çok yeni Fleets özelliğini duyurmuştu. Instagram ve WhatsApp gibi platformlarda aktif bir şekilde kullanılan popüler özelliği bünyesine ekleyen Twitter, bu özellikte kullancıların karşılaştığı sorunlar ile gündeme gelmişti. Söz konusu sorunun çözümüne yönelik çalışan Twitter en son, ”tweetleri beğenmeme” özelliği ve ”gruplarda sesli aramalar” üzerinde çalışıyordu. Şimdi ise Twitter Web tarafındaki sürümünde Listeleri kaldırıyor ve konu etiketlerini geliştirmeye odaklanıyor. İşte Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler:

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler arasında pek çok detay bulunuyor

Twitter yine bir şeyler denemeye karar verdi. Sosyal medya ağları içerisinde en az tasarımsal değişiklik geçin Twitter şu sıralar yenilikler geliştirme açısından şaha kalkmış durumda. Twitter’ın önce Web tarafında Listeleri kaldırmasına bir bakalım. Uygulama tarafında yenilikleri bildiren Jane Manchun Wong tarafından bildirilen bu yeni adım, yeni konular bölümüne dönüşüyor. Yani aslında listeler tam anlamıyla kaldırılmıyor, form değiştiriyor.

İlginizi çeken konuları seçebileceğiniz ve söz konusu konularla ilgili tweetleri bulabileceğiniz yeni “konular” bölümleri geliyor. Bunun yanı sıra connect yani bağlan bölümü oluyor. Bu bölüm ise temelde sizinle aynı ilgi alanlarına paylaşabilecek insanlarla iletişim kurmanızı sağlamak için geliyor. Bu özellikler Twitter masaüstü sürümü için geliyor. Bir diğer yenilik ise mobil sürüm için geliyor.

Konu tweetleri kullanıcılar için daha görünür hale geliyor. Bu, kullanıcıların bu tweetlere erişebilmek için belirli bir bölüme gitmesi gerekmeyeceği anlamına geliyor. Ana sayfanızda gezinirken aralara girecek olan bu ”ilginizi çekebilecek tweetler” ilerleyen süreçte karşınıza çıkacak gibi duruyor.

 


cPanel Plesk Litespeed Cloudlinux Microsoft.net Comodo Visa/Master
ABONE OL
Top